Taki dokument poświadcza wiedzę niezbędną do wykonywania swojej działalności gospodarczej.

W teraźniejszych czasach osoby, które posiadają już dość pracy dla kogoś innego, rozmyślają, w jaki sposób mogą się uniezależnić. Zacząć być szefem samego siebie. Każda osoba, która pragnie założyć własną działalność w przewozie, musi mieć certyfikat kompetencji zawodowych w transporcie. Taki certyfikat poświadcza kwalifikacje i wiedzę niezbędną do prowadzenia swojej własnej działalności gospodarczej. Obejmuje on różnorakie tematy mająca związek z transportem drogowym. Główne to prawo socjalne, prawo handlowe, prawo cywilne, administrowanie środkami działalności gospodarczej.

Jednostki, które mają możliwość być zwolnione z egzaminu są zobowiązane mieć zaświadczenie 2-ego stopnia z branży które obejmuje certyfikat kompetencji zawodowych. Jeżeli mamy zamiar rozwinąć przewóz towarów niebezpiecznych, które koniecznie wymagają oznaczenia samochodu pomarańczowymi tablicami ADR koniecznie musimy pamiętać o zatrudnieniu osoby, która posiada skończony kurs doradcy ADR. Jednostka taka jest niezbędna w firmach które trudnią się ładowaniem, rozładowywaniem, przewozem towarów niebezpiecznych. Trzeba wziąć pod uwagę czy jednostka zatrudniona przez nas, posiada na pewno ważny kurs doradcy ADR, dlatego, że kurs ten jest tymczasowy i trzeba go odnawiać co pięć lat.

Przedsiębiorcy, którzy pragną zarejestrować swoją działalność opartą o transport czeka wiele różnych wyzwań, bardzo dużo bardzo ciężkiej pracy, jednak zbudowanie czegoś, co rozwija się na naszych oczach, staje się silniejsze, niesie ze sobą coraz pokaźniejsze dochody, częstokroć może być o wiele bardziej satysfakcjonujące a także o wiele bardziej interesujące niż praca u kogoś.

Autor: kurs doradcy adr Katowice