Sufit to niewątpliwie część pomieszczenia, która sprawia najwięcej kłopotów podczas remontu.

Sufit to z pewnością część pomieszczenia, która stwarza najwięcej kłopotów w trakcie realizacji remontu. Kładzenie gładzi, wypełnianie rozmaitych spękań wzdłuż elementów konstrukcyjnych, które z pewnością dadzą o sobie znać po upływie jakiegoś czasu to nic absolutnie ciekawego. Jeżeli posiadamy potrzebę skrupulatnego wyrównania naszego sufitu, znakomitym wyjściem będzie na pewno zrobienie go na aluminiowym stelażu z płyt gipsowo – kartonowych. Znacznie zaoszczędzi to nasz czas i znacznie łatwiej będzie nam skrupulatnie wyrównać wszelkie ugięcia, ponieważ sufit zamontowany będzie do porządnej konstrukcji. Sam montaż zdaje się niełatwy wyłącznie z pozoru.

Na początku musimy ustalić na jakiej dokładnie wysokości ma się znajdować poziom naszego sufitu. Kolejno przy użyciu odpowiedniej poziomicy laserowej wyznaczamy linie poziome wokół pomieszczenia. Dzięki takim liniom posiadamy zapewnienie, iż nasz sufit będzie stosownie wypoziomowany. Odradza się odmierzania odległości od istniejącego sufitu, bo nie posiadamy zapewnień, że jest poprawnie zrobiony. Nareszcie można wziąć się za montowanie listew wokół naszego pomieszczenia, a następnie między nimi, w rozstawie takim, by ułatwić sobie montowanie płyt. Po umocowaniu aluminiowego stelażu a także przymocowaniu go do sufitu będziemy mogli zabrać się za dokładne wypełnianie wolnych przestrzeni pomiędzy aluminiowym stelażem, a istniejącym sufitem specjalistyczną wełną mineralną. Zabieg tego typu zapewni docieplenie naszego pomieszczenia. Po tym etapie, jeśli mamy w planach wykonanie jakiegoś oświetlenia myślę, że najlepiej jest położyć potrzebne przewody instalacji elektrycznej.

Następnym etapem jest ułożenie a także odpowiedni montaż płyt gipsowych. Po przymocowaniu płyt i odpowiednim zagruntowaniu ich zaklejamy wszystkie łączenia z zastosowaniem siatki, która będzie zapobiegała pękaniu złączeń powstających w czasie pracy poszczególnych elementów. Na wyschnięte złączenia a dodatkowo płyty po wcześniejszym zagruntowaniu danej powierzchni będziemy mogli zabrać się za rozłożenie specjalnej masy gipsowej. Czym grubsza warstwa gładzi tym ciężej będziemy mogli otrzymać gładką powierzchnie w trakcie szlifowania. Zdecydowanie lepszym wyjściem jest zrobienie tego na kilka razy zdecydowanie cieńszymi warstwami. W momencie gdy nasz sufit będzie całkowicie gotowy do malowania trzeba go uprzednio zagruntować a także powycinać wszelkie otwory pod oprawy sufitowe.

Na rynku znaleźć możemy różnorodnego rodzaju środki do gruntowania. W przypadku, gdy chcemy gruntować jakąś powierzchnię przed malowaniem wspaniałym wyjściem jest kupno preparatu do gruntowania, który jest już wymieszany z farbą koloru białego. Będzie pełnił rolę gruntu pod farbę którą chcemy nałożyć. Podwieszane sufity spisują się znakomicie w każdym typu budynków od budowanych metodą tradycyjną, aż do tych wykonywanych metodą drewnianą szkieletową. Dzięki takiemu rozwiązaniu zdoła nas ominąć czasochłonne robienie otworów oraz dodatkowo wszelkich bruzd na przewody elektryczne. Pozwala ona także na docieplenie a także ograniczenie strat ciepła w pomieszczeniu. Konstrukcja ta jest lekka a także bardzo łatwa do potencjalnego demontażu.

Obecnie zdołamy zakupić również wodoodporne płyty, przez co konstrukcja ta będzie mogła być zastosowana w wszelkich pomieszczeniach z bardzo dużą ilością wilgoci. Sufity podwieszane bez wątpienia jeszcze długi czas będą gościły w naszych mieszkaniach, bo są dość szybkie do stworzenia, ekonomiczne a oprócz tego świetnie się prezentują.

Więcej: sufity napinane