Nieumiejętne używanie tuszu.

Odpowiednio zrobiony make up, który znakomicie podkreśli urodę to z pewnością sztuka. Wiele dziewczyn ma skłonność do przesady i popełniania wszelkich błędów które mają negatywny wpływ na efekt ostateczny.
Bez wątpienia do takich najczęstszych możemy zaliczyć używanie zbyt ciemnego bądź strasznie jasnego fluidu, który bardzo odznacza się od koloru skóry i niestety daje okropny efekt. Następnym często popełnianym błędem jest niedokładne rozsmarowanie fluidu, co powoduje, że na twarzy robią się plamy o niejednolitym zabarwieniu. Za duża dawka podkładu oraz pudru spowoduje, iż nasz makijaż zaczyna przypominać straszną maskę. Make up może również zniszczyć odcień różu źle dobrany do typu urody oraz kolorytu cery, oraz stosowanie go w złych miejscach na twarzy albo w zbyt dużej ilości.
Ogromne znaczenie ma także umiejętność zrobienia make upu oczu. Złe wykorzystanie tuszu częstokroć sprawia, że są one okropnie posklejane, pojawiają się na nich straszne grudki lub tusz do rzęs odbija się nam na naszej powiece górnej zanim całkowicie  zaschnie. Strasznie częstym błędem jest aplikowanie zbyt dużej porcji cieni do powiek. Niestety sprawia to, że szybko się warzą i wygląda to nieestetycznie. Zwykle dzieje się tak w sytuacji cieni o bardzo niskiej jakości.
Makijaż ust też powoduje kobietom bardzo wiele kłopotów. Źle zaaplikowana szminka powoduje, że kontur naszych ust wygląda jakby był rozmyty, jednak aplikowanie zbyt ciemnej pomadki daje bardzo wulgarny efekt.

Źródło: makijaż Ciechanów