Materiały cegielni i cementowni.

W niestarannie prowadzonych składach budowlanych, hurtowniach i tym podobnych, bardzo często rzuca w oczy się widok niestarannie rzuconych palet z drewna. Służyły znakomicie jako izolacja, ochraniająca przed wilgocią różnorakie produkty. Towary cementowni i cegielni, a z pozostałych specjalizacji- młynów oraz cukrowni, dzięki nim nie uległy zniszczeniu. Zachowując przydatność do spożycia lub ważność pozostałego użytkowania, będą mogły być sprzedane a także wszystkie zużyte, a co jednocześnie za tym idzie, praca jednostek, które to wyprodukowały, na szczęście nie poszła na marne.

Skup palet obowiązuje absolutnie każdego, kto na takich paletach dostarczył swój produkt. Jednak stosy drewnianych kratownic, które także ktoś wszak przygotował, leżą bez użytku częstokroć pod magazynami, moknąc na deszczu a także rozpadają się. A jest to przecież nie tyle surowiec wtórny, ile surowiec zwrotny, identycznie, jak butelka po piwie, a znacząco droższy, czemu absolutnie nie można się dziwić.

Takie palety wykonywane są z drewna. Z drzew, które potrzebowały parę lat, aby można je było do tego celu użyć. Zasadził je posiadacz jakiejś szkółki leśnej lub leśnik, kontrolował leśniczy, ściął piłą drwal, a w tartaku pocięto je i dopasowano do właściwych wielkości. Na samym końcu ktoś pozbijał elementy nie myśląc o tym, że właściwie po jednym transporcie, ktoś jej pozwoli zwyczajnie zgnić. Chrońmy swoje lasy.

Zobacz więcej: skup palet szczecin