Jeżeli powiesimy bardzo dużą liczbę obrazów w samym salonie, stworzymy w nim niepotrzebny chaos.

Z pewnością wszyscy lubimy użytkować z różnego typu dodatków, dzięki którym za minimalne pieniążki będziemy mogli niesamowicie zmienić wygląd własnych obecnych aranżacji. Z chęcią po nie sięgamy i od sporej ilości lat wykorzystujemy dokładnie te same rozwiązania, nabywając dla swoich wnętrz obrazy na ścianę nowoczesne. Znaleźć możemy je we wszelkich salonach z rozmaitymi dodatkami czy także w marketach z akcesoriami budowlanymi. Dokładnie przyglądając się ich ofertom, od razu postarajmy się dostosować je do charakteru pomieszczenia, w jakim chcemy je zamieścić.

Jakie obrazy najlepiej sprawdzą się więc w salonach? Na początku ustalmy, gdzie dokładnie zostaną one umieszczone. Jest parę standardowych lokalizacji dla obrazów ozdabiających salony. Jeżeli zamontujemy je na ścianie występującej nad meblami wypoczynkowymi, stworzymy przyjemną strefę relaksu, która za każdym razem pozwoli nam się zrelaksować w szczególnie przytulnych oraz ciekawych warunkach. Salony przeważnie także posiadają wydzielony kącik jadalny. Jeżeli kształt naszego mieszkania dokładnie tak się prezentuje, tego typu obraz możemy umieścić na ścianie która występuje przy stole.

Wspaniale oddzieli obraz ten jadalnię od strefy wypoczynkowej, świetnie ją akcentując. Niewątpliwie każda z tych lokalizacji będzie dobrym wyborem, niemniej jednak pilnujmy, żeby przez przypadek nie korzystać z wszystkich w jednym momencie. Jeśli powiesimy zbyt dużą liczbę tego typu obrazów w samym salonie, niewątpliwie stworzymy w nim nieład, przez który przenigdy nie uda nam się swobodnie zrelaksować. We wszystkim trzeba zachować umiar.

Dobra aranżacja nie może zostać przesadzona. Zwróćmy także ogromną uwagę na to, jakie wielkości posiadają różnorakie obrazy. Dostosujmy wymiary takiego obrazu do wielkości własnego salonu. Jeżeli nasz salon jest naprawdę niewielkich rozmiarów, ponieważ jego calusieńki metraż wynosi mniej niż dziesięć metrów kwadratowych, to gdy zawiesimy w nim jeszcze obraz na bardzo dużym płótnie, zagracimy rzeczywiście całą przestrzeń. W takim zagraconym pokoju nie będziemy czuć się dobrze.

Zbyt duża ilość różnych przedmiotów negatywnie będzie wpływała na nasz stan psychiczny oraz skłoni nas do szybkiego opuszczenia danego pomieszczenia. A nie o to wszak się rozchodzi! Skrupulatnie trzymajmy tych zasad, ażeby niezbyt duże obrazki umieszczać w niewielkich pokojach, a te bardzo duże pozostawić dużym pomieszczeniom. A co jeśli nasz salon jest naprawdę dużej wielkości, a nam wcale nie podobają się te obrazy wielkich rozmiarów? W każdej chwili możemy ze sobą połączyć kilka mniejszych obrazków. Zawieśmy je obok siebie i dodatkowo je podświetlmy niewielkim oświetleniem. Tak modna dekoracja niewątpliwie przypadnie nam do gustu.

Dobierając elementy ozdobne do własnego salonu, koniecznie zwrócimy uwagę na duży dział z obrazami. Do wybrania mamy tysiące najróżniejszych grafik, które przedstawiają piękne krajobrazy, naturę lub kompletną abstrakcję. Przyjrzyjmy się im z bliska a także dobierzmy je do swojej aranżacji wnętrza. Wszelkie dodatki muszą być jego uzupełnieniem, a nie przedmiotami, które wcale do niczego nie pasują.

Autor: nowoczesne obrazy do salonu