Jeśli potrzebujemy bardzo dużej ilości danego produktu.

Na posesji kładziemy kostkę brukową lub budujemy z pustaków, suporeksu albo cegieł swój dom. W obu tych przypadkach potrzebne produkty budowlane będą nam pod wskazany adres dostarczone. Jeżeli potrzeba nam większej ilości materiału, jego transport będzie przeprowadzony specjalnym samochodem ciężarowym, zaopatrzonym w dźwig. Znacznie odciąży to nas od konieczności wynajmowania dodatkowych osób do rozładowania towaru oraz znacznie skróci jego okres. Wszystko absolutnie zostanie szybko rozpakowane i położone wraz z paletami w wskazanym miejscu.

My, ze znikającym produktem w trakcie trwania inwestycji, patrząc na rosnącą stale stertę, będziemy się w między czasie zastanawiać, czy mamy to porąbać i spalić w piecu, czy też znajduje się gdzieś w pobliżu skup tego typu palet.

Znacznie większy problem mieć z tym mogą właściciele małych składów budowlanych, w których większość towaru: wapno, cement, wspomniana uprzednio kostka brukowa oraz pozostałe, często są kupowane na sztuki i nabywcy w ogóle nie obchodzą tego typu rzeczy, jak przykładowo ostatni worek gipsu.

W obu tych przykładach obowiązuje logiczne myślenie:

Jak wiele będzie nas kosztować taka platforma, a ile będzie potrzeba drewna do jej wybudowania. Palenie nieuszkodzonych musimy wykluczyć całkowicie, gdyż jest to zwrotny wyrób wtórny.

Zobacz: palety szczecin