Jeśli nie chcesz albo nie możesz mieć w swoim mieszkaniu zwykłego kominka.

Absolutnie nic nie da nam tak pięknego klimatu w zimne jesienne oraz zimowe wieczory jak ciepło bijące od kominka, odgłosy strzelających iskier, niezwykłe płomienie. Jeśli chciałbyś mieć u siebie kominek, pomyśl o tym już podczas budowania domu, aby móc uniknąć w późniejszym czasie przeróbek. Różnego typu wkłady które znajdziemy na rynku, prócz spełnianiem swojej oczywistej funkcji, mogą być również piękną ozdobą naszego salonu. Są najistotniejszym elementem różnego typu kominków, a wybór stosownego wkładu do kominka bez wątpienia powinien być należycie przemyślany. Wśród tego typu wkładów znaleźć możesz zwykłe wkłady kominkowe, wkłady z płaszczem wodnym, a także kominkowe kasety. Kominki mogą pełnić wyłącznie funkcję ozdobną albo ogrzewać nasz dom.

Jeżeli nie chcesz albo nie możesz mieć normalnego kominka, na przykład z powodu tego, że mieszkasz w mieszkaniu w bloku, rozwiązaniem są biokominki zasilane biopaliwem. Mogą one pełnić wyłącznie ozdobną funkcję albo ogrzewać nasze mieszkanie. Ogromną pozytywną cechą takich kominków jest przede wszystkim to, że nie potrzebują swojego systemu wentylacyjnego. Są one stojące lub wiszące, a ich gabaryty są naprawdę różne.

Dużą popularnością cieszą się także piece wolnostojące, czyli kozy. Są one stylizowane albo na wzór kominków, lub przypominają tradycyjne piece kaflowe. Bardzo dużą zaletą wolnostojących pieców jest to, że mogą być przenoszone i nie muszą przez cały czas być ustawione w jednym pomieszczeniu. Podobnie jak w przypadku tradycyjnego kominka, należy zatroszczyć się o należyte odprowadzanie spalin.

Zobacz: biokominki