Czy zatrudnia wykwalifikowany personel?

Nim wybierzemy się na jakikolwiek kurs rysunku (a ofert jest w naszym kraju co niemiara!), warto wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę.

 

Otóż najpierw – dobrze się zastanówmy, czy na pewno chcemy iść na taki kurs? Bo można wybrać się również na korepetycje, które:

– są tańsze;

– możemy, jeżeli chodzi o terminy, dopasować je do swoich własnych możliwości czasowych.

 

Z innej perspektywy taka szkoła rysunku pozwoli nam na porównywanie naszych prac z innymi pracami (a nauka przez błędy innych osób jest wyjątkowo wartościowa!), da możliwość poznawania różnorakich oczekiwań ze strony różnych wykładowców i – ze względu na obecność grupy osób a także związaną z tym rywalizację – będzie nas motywować do wytężonej pracy.

 

Obecnie lepszym rozwiązaniem jest pomimo wszystko szkoła, dlatego – przyjmując, że ten dylemat mamy już za sobą – na pewno warto dowiedzieć się kilku rzeczy:

– Czy wybrana szkoła preferuje właśnie ten rodzaj rysowania, na którym nam zależy?

– Czy szkoła zatrudnia wykwalifikowaną kadrę?

– Czy opinie na jej temat są pozytywne? Czy może ten rodzaj rysunku spotyka się z jakimiś zastrzeżeniami?

– Jeśli chcemy uczyć się rysunku pod kątem zdawania na architekturę, z pewnością warto także sprawdzić statystyki wybranej szkoły temu poświęcone. Oczywiście warto pamiętać, że 100% pozytywnych ocen pośród uczestników danego kursu jeszcze nie oznacza, że wszyscy dostali się na ten kierunek na który chcieli. Oznacza to zwyczajnie, że zdali.

Zobacz: http://domin-krakow.pl/